Урок
21. Таблиці, електронні таблиці. Типи
даних: число, текст, формула. Табличний процесор, його призначення.
Відкривання, перегляд і збереження електронної книги. Об‘єкти електронної
таблиці, їх властивості. Адресація в середовищі табличного процесора. Способи навігації
на аркуші і в книжці табличного процесора.
Цілі:
ü навчальна: сформувати
поняття електронна таблиця, табличний процесор; розглянути призначення
табличного процесора; ознайомити із середовищем табличного процесора;
ü розвивальна: розвивати
логічне мислення, тренувати пам’ять та увагу, сприяти розвитку пізнавального
інтересу;
ü виховна: виховувати
старанність та відповідальність; формувати і підтримувати прагнення учнів до
відкриття нового.
Тип уроку: засвоєння
нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка,
комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Microsoft Excel.
Хід уроку
І. Організаційний етап
·
привітання
·
перевірка присутніх
·
перевірка готовності
учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Де вам
траплялися дані, що подані у вигляді таблиці? Наведіть приклади таблиць.
2. Які ви
знаєте об'єкти вікна текстового процесора Word? Поясніть призначення кожного з
них.
3. Які
засоби використовуються для навігації в текстовому процесорі Word?
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Одним
із найважливіших засобів опрацювання і зберігання інформації є таблиці. Вони можуть утворювати документ або
бути його частиною.
У
якій із вивчених вами програм можна створювати таблиці? (Наприклад, Microsoft
Office Word — відповіді учнів фіксуються). Розглянемо приклад таблиці (Word), у
якій обчислено загальну суму покупок.
Товар
|
Кількість
|
Ціна, грн
|
Сума, грн
|
Зошит
|
15
|
1,25
|
18,75
|
Ручка
|
3
|
1,75
|
5,25
|
Олівці
|
5
|
0,85
|
4,25
|
Усього:
|
28,25
|
Під час перевірки ми виявили, що
забули вписати зошити (7 шт. по ціні 1,93 грн), а кількість олівців — 4 шт. Як
виправити помилку?
Розглянемо, як можна виправити ці
помилки, використовуючи спеціалізовану програму — табличний процесор.
(Демонстрація з використанням локальної мережі або проектора.)
Цій
програмі будуть призначені наступні 10 уроків. Загальна тема «Табличний
процесор». На уроках ми будемо вивчати теоретичний матеріал, виконувати
різноманітні практичні завдання й роботи. У результаті ви повинні набути певних
знань, умінь та навичок роботи з табличним процесором.
IV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами
демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної
мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 21.
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєння нових знань, формування
вмінь
Практичне завдання.
Робота
за комп’ютером
1)
Повторення
правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)
Інструктаж
учителя.
Підручник
ст. 147-148
3)
Практична
робота за комп’ютерами.
4)
Вправи
для очей.
VIІ. Підсумки уроку
VІІI. Домашнє завдання
Підручник
§ 21 ст. 142-151
ІХ Оцінювання роботи учнів
Немає коментарів:
Дописати коментар